Det viser rapporter NVE og den svenske Energimyndigheten har overleverert til sine departementer. Norge og Sverige er på god vei til å nå målet om 26,4 TWh ny kraftproduksjon innen utgangen av 2020. Sanderud har gitt rapporten til Olje- og energidepartementet. Les mer på NVEs nettside.
Relaterte artikler
Artikkel, Energi
24. juni 2026
EL og IT med i bredt havvind-innspill: – Norge trenger en realistisk plan
EL og IT Forbundet står sammen med åtte andre organisasjoner bak et felles innspill til regjeringens havvindplan. Budskapet er tydelig: Norge trenger en realistisk og helhetlig plan for havvind
Artikkel, Tariff, Tariffoppgjør
18. juni 2026
Klart ja til ny Landsoverenskomst for elektrofagene
Drøyt 85 prosent sa ja til meklingsforslaget i uravstemningen. Den nye avtalen gjelder fra 1. mai 2026 til 30. april 2028.
Artikkel, Tariff, Tariffoppgjør
11. juni 2026
Enighet på overtid om Heisoverenskomsten
Rett til å gå til psykolog, 6,50 kroner i generelt tillegg og tydeliggjøring av teknisk support på heis, var de viktigste resultatene i oppgjøret.