Ansettelsene i Norge skal i utgangspunktet skje ved å tilby norske kunder muligheten til å outsource IT-, økonomi-, personal- og innkjøpstjenester.
Oppbemanningen er tenkt på de eksisterende kontorene selskapet har i Oslo og Stavanger, og det hele er et ledd i en større satsning i de nordiske landene.
– Vi skal knytte til oss 500 nye ansatte i Norden i løpet av de neste tre årene. Rekrutteringsprosessen er allerede i gang, den startet på forsommeren, sier Carl-Henrik Hallström til E24.
Relaterte artikler
Artikkel, Energi
24. juni 2026
EL og IT med i bredt havvind-innspill: – Norge trenger en realistisk plan
EL og IT Forbundet står sammen med åtte andre organisasjoner bak et felles innspill til regjeringens havvindplan. Budskapet er tydelig: Norge trenger en realistisk og helhetlig plan for havvind
Artikkel, Tariff, Tariffoppgjør
18. juni 2026
Klart ja til ny Landsoverenskomst for elektrofagene
Drøyt 85 prosent sa ja til meklingsforslaget i uravstemningen. Den nye avtalen gjelder fra 1. mai 2026 til 30. april 2028.
Artikkel, Tariff, Tariffoppgjør
11. juni 2026
Enighet på overtid om Heisoverenskomsten
Rett til å gå til psykolog, 6,50 kroner i generelt tillegg og tydeliggjøring av teknisk support på heis, var de viktigste resultatene i oppgjøret.