Vil ha makslønn for ledere

Publisert: 04.09.13

– innholdet kan være utdatert

Topplønnen bør ikke overstige 290 000 €uro, eller 2,3 millioner kroner med en kurs på 8 norske kroner, skriver Eurologgen.

Mer enn statsministeren

Det er høyt over hva landets statsminister har i lønn, men kravet faller likevel sjefen for det belgiske postvesen tungt for brystet. Han hever i dag en lønn på 1,1 millioner Euro, hele 8,8 millioner kroner. Om postsjefen får lavere lønn, så finner han seg en annen jobb!

Drøfter modell

En modell som drøftes, er at lederne ikke bør ha mer enn 20 ganger mer en gjennomsnittslønna i selskapet.

– Et postbud tjener 1 300-1 400 Euro per måned (10 000 -11 000 NOK) i sol og regn, sier LO-leder Rudy de Leeuw.

Lenke til belgisk LO: FGTB (fransk) og ABVV (flamsk).

Relevante artikler

Dessuten har vi greid å få en ramme for kommuneoppgjøret på 5,4 prosent, noe som er godt over resultatet fra frontfaget, sier Mette Nord, leder av LO Kommune.

Søk på siden

Language
Language
Language

Gi oss en tilbakemelding

Vi setter stor pris på om du sender oss en tilbakemelding om du oppdager feil og mangler på nettstedet, eller om du savner informasjon.