Uenighet om pappaperm

Publisert: 29.07.13

– innholdet kan være utdatert

Høyre-leder Erna Solberg mener det nå er så vanlig at norske menn tar ut fedrekvoten, at det ikke er noe problem å be sjefen om lang perm. Solberg mener dessuten at familien selv skal bestemme hvordan barselspermisjonen skal tas ut, skriver Aftenposten.

Tilbys bonuser

KrF-leder Knut Arild Hareide mener Høyre undervurderer hvilket press menn utsettes for i jobbsammenheng når det gjelder å ta ut pappaperm.

– Jeg har hørt enkelttilfeller hvor menn tilbys store bonuser 50 000 kroner til fedre om de dropper permisjonen. Det viser hvor langt fra er det hvor Høyre sier vi er, sier Hareide til Aftenposten.

Venstre vil øke pappapermen

Trine Skei Grande som varsler tøff kamp dersom Erna Solberg og Siv Jensen vil fjerne fedrekvoten i foreldrepermisjonen. Venstre vil gå motsatt vei.

– Vi kan love at Venstre vil kjempe for å beholde og utvide fedrekvoten, sier Venstre-lederen til Aftenposten.

Relevante artikler

Dessuten har vi greid å få en ramme for kommuneoppgjøret på 5,4 prosent, noe som er godt over resultatet fra frontfaget, sier Mette Nord, leder av LO Kommune.

Søk på siden

Language
Language
Language

Gi oss en tilbakemelding

Vi setter stor pris på om du sender oss en tilbakemelding om du oppdager feil og mangler på nettstedet, eller om du savner informasjon.