Læreplanene i vg3 er dynamiske med fremtidsrettede kompetansemål som er utformet slik at det er mulig med lokal tilpassning av metode og gjennomføring. Det er likevel viktig at forskjellene ikke blir for store verken på innhold eller kvalitet.
EL & IT Forbundet og Energi Norge håper med dette å bidra til å lette bedriftenes arbeid innenfor fagopplæringen, at opplæringen av morgendagens energimontører holder høy kvalitet og er den samme over hele landet. Les veilederne her.
Relaterte artikler
Artikkel, Energi
24. juni 2026
EL og IT med i bredt havvind-innspill: – Norge trenger en realistisk plan
EL og IT Forbundet står sammen med åtte andre organisasjoner bak et felles innspill til regjeringens havvindplan. Budskapet er tydelig: Norge trenger en realistisk og helhetlig plan for havvind
Artikkel, Tariff, Tariffoppgjør
18. juni 2026
Klart ja til ny Landsoverenskomst for elektrofagene
Drøyt 85 prosent sa ja til meklingsforslaget i uravstemningen. Den nye avtalen gjelder fra 1. mai 2026 til 30. april 2028.
Artikkel, Tariff, Tariffoppgjør
11. juni 2026
Enighet på overtid om Heisoverenskomsten
Rett til å gå til psykolog, 6,50 kroner i generelt tillegg og tydeliggjøring av teknisk support på heis, var de viktigste resultatene i oppgjøret.