Konferanse og markering i Oslo

Publisert: 13.03.14

– innholdet kan være utdatert

Nei til EU ser et stort behov for å oppsummere situasjonen for norsk arbeidsliv etter EUs østutvidelse. Hvordan står det egentlig til i ulike bransjer? Hvordan påvirker EUs indre marked med fri flyt av varer, kapital, tjenester og arbeidskraft? Hvordan påvirker EUs dommer som «Laval-kvartetten» og ulike direktiv norsk arbeidsliv og den norske modellen?

Dette er temaer for konferansen i Oslo som begynner kl. 10.00 den 4. april og avsluttes kl. 13.45 den 5.april. Les mer her.

Markering

Etter konferansens slutt vil Nei til EU arrangere en markering til støtte for havnearbeiderne kl. 14.00 på Youngstorget. Det blir taler/appeller og kulturinnslag. Les mer om markeringen her.

Relevante artikler

Dessuten har vi greid å få en ramme for kommuneoppgjøret på 5,4 prosent, noe som er godt over resultatet fra frontfaget, sier Mette Nord, leder av LO Kommune.

Søk på siden

Language
Language
Language

Gi oss en tilbakemelding

Vi setter stor pris på om du sender oss en tilbakemelding om du oppdager feil og mangler på nettstedet, eller om du savner informasjon.