Konkurransen arrangeres i regi av Det europeiske arbeidsmiljøorganet (EU-OSHA). Det er andre gang at norske virksomheter kan delta. God praksis-konkurransen er et ledd i kampanjen “Gode arbeidsplasser forebygger stress” som går ut 2015.
Frist for innsending av bidrag er 10. oktober 2014. Les mer på arbeidstilynet.no.
Relaterte artikler
Artikkel, Tariff, Tariffoppgjør
22. oktober 2025
Tariffpolitisk uttalelse
Fra landstariffkonferansen IKT/Spekter
Arbeidsliv, Artikkel, Tariff, Tariffoppgjør
22. oktober 2025
Landstariffkonferansene: Medlemmene former tariffoppgjøret
Høsten er tiden for landstariffkonferansene LTK i EL og IT Forbundet – en viktig arena der tillitsvalgte fra hele landet samles for å diskutere det kommende hovedoppgjøret.
Artikkel, Politikk
15. oktober 2025
Forslag til statsbudsjett: Flere relevante tiltak – og noen svakheter
Regjeringen Støre la onsdag fram sitt forslag til statsbudsjett for 2026. Budsjettet inneholder flere tiltak som berører EL og IT Forbundets kjerneområder – fra strømstøtte og fagforeningsfradrag til digital infrastruktur og kampen mot arbeidslivskriminalitet. Samtidig vekker enkelte kutt og prioriteringer bekymring.