Nye forhandlingsutvalg: Disse skal forhandle om lønna di

Av: Foto: Nettverk
07.11.2019

Forbundets tre landstariffkonferanser er vel overstått. Det er valgt dyktige og erfarne tillitsvalgte til forbundets nye forhandlingsutvalg.

Til sammen har nær 300 tillitsvalgte deltatt på konferansene, og de har diskutere alt fra lønn, arbeidstid, personvern til rotasjonsordninger og etter- og videreutdanning. Vedtakene fra konferansen danner grunnlaget for EL og ITs krav i tariffoppgjøret, som starter til våren.

Dette er forhandlingsutvalgene:

Landsoverenskomsten for elektrofagene (LOK)
Øystein Tømmervik, distrikt Oslo/Akershus
Thomas Wehler, distrikt Østfold
Geir Hole, distrikt Vestfold/Telemark
Erik Kristian Pedersen, distrikt Agder
Øivind Wallentinsen, distrikt Rogaland
Atle Rasmussen, distrikt Hordaland/Sogn og Fjordane
Tore Sunde, distrikt Møre og Romsdal
Kenneth Andersen, distrikt Trøndelag
Ivar Grytvik, distrikt Nordland

Telenoroverenskomsten
Esben Smistad, distrikt Oslo/Akershus
Kosom Alexander Skaale, distrikt Trøndelag
Kenneth Pettersen, distrikt Agder
May-Iren Arnøy, distrikt Trøndelag
Sabah Qayyum, distrikt Oslo/Akershus
Jone Martin Eileraas, distrikt Oslo/Akershus

IKT-overenskomsten NHO
John Christian Hansen, distrikt Oslo/Akershus
Arvid Erga, distrikt Rogaland
Trine Hardy, distrikt Oslo/Akershus
Mette Borg, distrikt Oslo/Akershus
Øystein Smestad, distrikt Oslo/Akershus

Overenskomst for IKT og Serviceelektronikk, Virke
Daniel Barka, distrikt Rogaland
Ole Christian Brekke, distrikt Rogaland
Malin Ringsrød, distrikt Østfold
ars Andreas Larsen, distrikt Østfold
Tor Olav Brueland, distrikt Rogaland

Overenskomster i Spekter A-delen
Knut Hamletsen, distrikt Hedmark/Oppland
Anne Kari Mentzoni, distrikt Agder
Are B. Heier, distrikt Østfold
Jens Chr. Schou Knutsen, distrikt Agder
Roar Skogøy , distrikt Nordland

Energioverenskomsten Energi Norge
Morten Bildøy, distrikt Hordaland/Sogn og Fjordane
Bjørnar Dahle, distrikt Møre og Romsdal
Roger Nordland, distrikt Nordland
Åge Andersen, distrikt Hedmark/Oppland
Per Olav Stokke, distrikt Vestfold/Telemark
Lisa Nord Hopland, distrikt Hordaland/Sogn og Fjordane

Energiavtalen KS Bedrift
Kåre Finjord, distrikt Finnmark
Endre Strand, distrikt Møre og Romsdal
Geir Wamstad, distrikt Buskerud

Del: