HjemDemonstrerer mot Datalagringsdirektivet 10.april
Demonstrerer mot Datalagringsdirektivet 10.april
Publisert: 06.04.10
- innholdet kan være utdatert
Stopp DLD er en tverrpolitisk uavhengig kampanjeorganisasjon som har som formål å spre informasjon om datalagringsdirektivets negative konsekvenser for personvernet, og hindre at direktivet blir tatt inn i norsk lov. Enkeltpersoner som deler organisasjonens formål kan bli medlemmer. Stopp DLD ble stiftet 3.november 2009. Forbundsleder Hans Felix i EL & IT Forbundet sitter i styret for organisasjonen.
Hvis du vil vite mer om Stopp DLD gå inn på hjemmesida deres.
Relaterte artikler
Artikkel, Energi
24. juni 2026
EL og IT med i bredt havvind-innspill: – Norge trenger en realistisk plan
EL og IT Forbundet står sammen med åtte andre organisasjoner bak et felles innspill til regjeringens havvindplan. Budskapet er tydelig: Norge trenger en realistisk og helhetlig plan for havvind
Artikkel, Tariff, Tariffoppgjør
18. juni 2026
Klart ja til ny Landsoverenskomst for elektrofagene
Drøyt 85 prosent sa ja til meklingsforslaget i uravstemningen. Den nye avtalen gjelder fra 1. mai 2026 til 30. april 2028.
Artikkel, Tariff, Tariffoppgjør
11. juni 2026
Enighet på overtid om Heisoverenskomsten
Rett til å gå til psykolog, 6,50 kroner i generelt tillegg og tydeliggjøring av teknisk support på heis, var de viktigste resultatene i oppgjøret.